Tvůrčí psaní 3

Grada: Dočekalová - Tvůrčí psaní 3 Tvůrčí psaní pro každého III je dalším z titulů, který navazuje na úspěšnou řadu učebnic „Tvůrčí psaní pro každého“ a tentokrát se zaměřuje na tvůrčí psaní pro televizi. Na českém trhu dosud neexistuje učebnice, která by zájemce o televizní tvorbu tak detailně seznamovala s prací televizního scenáristy, a to ze všech různých úhlů pohledu. 

Učebnice je rozdělena na tři základní části – na část „Co je to televize“, kde se čtenáři seznámí nejen s profesí scenáristy, ale se všemi dalšími důležitými zákonitostmi fungování televize, dále na část zvanou „tvorba dramatická“ a na část zvanou „tvorba zábavná“. Ve druhé ze jmenovaných částí se čtenáři dozvědí, jak funguje psaní televizních scénářů pro filmy a televizní seriály, a to od prvotního nápadu, až po finální realizaci.

Nesmírně cenná je zejména ta část, která se velmi detailně věnuje televizní seriálové tvorbě, protože tato problematika zatím nikdy ještě nebyla v žádné české učebnici zpracována. Třetí jmenovaná část se naopak věnuje oblas ti televizní zábavy, tedy psaní scénářů pro nejrůznější zábavné pořady, pro soutěžní pořady (tzv. game show) apod. Nechybí samozřejmě informace o tom, jak své scénáře nabízet apod.

autor: Markéta Dočekalová
ISBN: 978–80–247–3017–2
rozsah: 176 stran
formát: A5
vazba: V2
prodejní cena včetně DPH: 249 Kč
vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Objednat knihu z e-shopu Grada.cz »

Komentování bylo uzavřeno.