Lepší učení

Chytré drogy

Potravinové doplňky, které zlepšují fungování mozku, přenos informací a samotný proces učení. Najdeme mezi nimi jak čistě rostlinné přípravky, tak čím dál častěji i přípravky čistě syntetické.

Trocha chemie – Serotonin

Serotonin – důležitá látka pro správné fungování organismu. Nedostatky serotoninu vedou k poruchám spánku, depresím a dalším nepříjemným stavům.

Správné stravování

Pro správné fungování organismu je důležitá i správná životospráva. Vhodným výběrem jídel se můžete stát přeborníkem v učení a když to ještě doplníte dostatečným pitným režimem, tak Vám nebudou stačit ani největší školní šprti.

Sportem k… doktorátu

Bez pohybu se ve Vašem těle ukládá do svalů kyselina mléčná. Organismus je díky tomu mnohem více unavený a to má neblahý vliv i na samotné učení. Pohyb je ideální hlavně pro řešení kreativních problémů.

Práce s učebním materiálem

Podtržený a správně rozčleněný text je mnohem lépe čitelný a snáze zapamatovatelný při učení. Pokud nejste schopni vytvářet přehledné zápisky, tak si aspoň barevně vyznačujte do studijních materiálů důležité odstavce. Zdvojnásobíte tak svůj studijní potenciál.

Jak si účinně pamatovat

Pokud si potřebujete něco doopravdy pořádně zapamatovat, tak si s danými informacemi trochu pohrajte. Rozvrhněte si je do logických celků nebo si je představte na svém oblíbeném a velmi dobře známém místě. Pak se bude vše mnohem snáze vybavovat.

Zajímavosti

Co působí na paměť negativně, jak se projevuje ještě dnes slonní paměť a v čem nám moderní technologie příliš nepomáhají…

Usnadněte si pamatování

Pro snažší zapamatování existuje spousta zajímavých metod. Vyberte si tu nejlepší pro konkrétní problém. Na konci příspěvku najdete způsob, jak se dá zapamatovat celá periodická tabulka prvků včetně správné pozice jednotlivých prvků.

Superlearning

Využivání nepoužívaných části mozku – tomu se věnuje Superlearning. Odkryjte způsob Superlearningu a využijte kapacitu, která se teď fláká.

Silvova metoda

Silvova metoda jde ještě dál než Superlearning. Snaží se kontrolovat stavy vědomí a podvědomí. Pokud ovládnete Silvovu metodu, tak si budete umět pamatovat své sny, bez budíku se vzbudit s přesností na minutu a překonávat své psychické limity.

Kontrola myšlenek a koncentrace

Každá činnost se dělá nejlépe, pokud se na ni plně soustředíte. Když ovládnete metody kontroly myšlenek a koncentrace, budete se umět mnohem lépe soustředit na učení, ale také na ostatní činnosti.

Relaxační techniky

V dnešní době je velmi snadné podlehnout stresu. Relaxačnimi technikami se dokážete odprostit od všech každodenních starostí a problémů a dokonale si odpočinete.

Podmínky ke správnému a efektivnímu učení

12 důležitých podmínek správného a efektivního učení. Postupně si projděte následující body a zlepšete si schopnosti svého učení.

Přehledný seznam celkem 30 bodů pro lepší paměť a IQ si vytiskněte a nalepte nad stůl. Každý den pomůže při čerpání nových informací a studiích.