O Zpaměti.cz

Zpaměti.cz – pro lepší učení

Tyto stránky vznikly za jediným cílem – seznámit všechny čtenáře s tajemstvím studia a lepšího učení. Doufám, že svůj cíl aspoň z části plní a pokud si myslíte, že ještě některé informace chybí, nebojte se a napište.

Celoživotní studium

Studium a učení je nedílnou součástí života každého z nás. Již od narození se postupně začínáme učit novým poznatkům a znalostem. Pokračujeme v předškolním věku a ve školním věku se z výuky stává činnost mnohdy nenáviděná, někdy naopak velmi uspokojující a zajímavá. Hlavně je to období, kdy si každý člověk učení uvědomuje pravděpodobně nejvíce za celý život. Po dokončení studií je třeba nabyté znalosti začít uplatňovat v praxi. Studium se stává spíš samozřejmou částí pracovního procesu a již tak okatě nevykukuje.

Biologické pozadí za učením

Prozkoumejte postupně tajemství lidského mozku převážně z pohledu biologického. Podívejte se podrobněji na paměť – její rozdělení podle několika pohledů, proces ukládání znalostí (kódování) a stejně tak i proces zapomínání.

Návod pro lepší učení

Se základním přehledem o teorii mozku a paměti se ponořte do teorie učení. Větší část stránek tvoří tipy popisující způsoby, jak učení dále zlepšovat. Existuje několik podpůrných látek přírodního i chemického původu. Stejně tak může být zajímavým zdrojem energie trocha pohybu a sportování. Nesmí se opomenout ani správná životospráva.

Práce se studijním materiálem

Lepších výsledků při učení dosáhnete i s pečlivější prací a zpracováním informačních podkladů. Můžete využít několik tipů, jak si lépe zapamatovat seznamy nebo rozsáhlé informace.

Za hranice svých možností

Existuje i několik zajímavých postupů, jak můžete rozšířit dosavadní omezení a aktivovat nečinné části Vašeho těla. Prozkoumejte Superlearning, Silvovu metodu nebo způsoby kontroly myšlenek a koncentrace. Vhod určitě po náročném učení přijdou i relaxační techniky, které zbaví stresu a dostanou celé tělo do pohody.

Spěcháte? Prečtěte si shrnutí