Flow – O štěstí a smyslu života

Portál: Mihaly Csikszentmihalyi - Flow Pojem flow jeho autor popisuje jako „stav, ve kterém jsou lidé tak ponořeni do určité činnosti, že nic jiného se jim nezdá důležité“, okamžik, „kdy se naše tělo nebo mysl vzepne k hranicím svých možností ve vědomé snaze dosáhnout něčeho obtížného, co stojí za to“. 

Při prožitku flow lidé zapomínají na sebe samé, přestávají vnímat čas. Jedná se o jedno z nejznámějších témat pozitivní psychologie, které jeho autor označuje za podstatu lidského štěstí.

Ve své knize se věnuje mnohostranné aplikaci flow a hledá odpověď na otázku, do jaké míry jsme flow schopni sami navozovat a ovlivňovat.

Prof. Mihaly Csikszentmihalyi působil jako vedoucí katedry psychologie na Univerzitě v Chicagu a nyní pracuje na Claremont Graduate University. Pochází z Maďarska, v mládí emigroval do USA. Je jedním z čelných představitelů pozitivní psychologie, ve svých výzkumech a pracích se zabývá především konceptem flow (plynutí) a jeho souvislostmi s rozvojem osobnosti, kreativitou, motivací, smysluplností apod.

autor: Mihaly Csikszentmihalyi
ISBN: 978–80–262–0918–8
rozsah: 328 stran
vazba: pevná
prodejní cena včetně DPH: 539 Kč
vydala: Portál, www.portal.cz

Ukázka z knihy »

Komentování bylo uzavřeno.